Przeskocz do treści
PRAKTYCZNE SZKOLENIE ŻEGLARSKIE NA WYSPACH KANARYJSKICH! - EDYCJA 3
15.10.2022 - 22.10.2022 (7 dni)

Zapraszam na praktyczne szkolenie żeglarskie na Wyspach Kanaryjskich. Klimat i charakterystyka wiatrowa Kanarów pozwolą nam poczuć „kanaryjską” falę i silne wiatry, zwłaszcza w strefach przyspieszeń. Będziemy ćwiczyć jak trymować żagle, w jaki sposób żeglować z wiatrem na genui i spinakerbomie, jak przygotować, stawiać i zrzucać genaker, żagle marszowe i sztormowe. Ponadto, będziemy uczyć się jak planować kolejne odcinki rejsów uwzględniając warunki meteo, zagrożenia nawigacyjne oraz prądy i pływy morskie. A w przerwach, skosztujemy w Hiszpańskich przysmaków i będziemy napawać się pięknymi widokami.

Program szkolenia:

 1. Nawigacja na ploterach GPS – praktyka
 2. Wykorzystanie radaru w nawigacji – praktyka
 3. Wykorzystanie autopilota, kiedy i jak odpowiednio dobrać parametry oraz tryb pracy
 4. Zmiana żagli na rolerze i sztywnym sztagu w trakcie żeglugi
 5. Praktyczna nauka wykorzystania żagli:
  • Genua + spinaker bom
  • Fok marszowy i sztormowy
  • Genaker
 6. Ponadto poruszymy tematy związane z przygotowaniem i planowaniem rejsu:
  • Nawigacja pilotowa – planowanie wejścia do i wyjścia z portu, jak poprawnie się przygotować
  • Wyznaczanie pozycji, kreślenie kursów i namiarów na mapach
  • Prowadzenie dziennika jachtowego
  • Nawigacja na pływach (prądy i pływy), korzystanie z tabeli i almanachu pływów
  • Praktyczne planowanie rejsu na wodach pływowych i niepływowych
  • Wykorzystanie aplikacji do prądów i pływów w praktyce
  • Obsługa przyrządów nawigacyjnych
  • Korzystanie z map, map pilotowych, locji, przewodników żeglarskich, almanachów i innych publikacji oraz źródeł elektronicznych

Rejs jest przeznaczony dla osób, które mają już podstawowe doświadczenie żeglarskie i chciałyby rozszerzyć swoje umiejętności.

Wszystko to na wyjątkowym, solidnym i szybkim 14.5 metrowym jachcie Beneteau First 47.7, przygotowanym do oceanicznego pływania. 

Na jachcie pełen komfort – ogrzewanie, generator, duże plotery gps, autopilot, radar Broadband4G, AIS, komplet żagli zapasowych, pełne wyposażenie bezpieczeństwa, kambuza oraz czysta pościel. Aby zapewnić najwyższy komfort załoga oraz skipper śpią wyłącznie w kabinach tak aby mesa była zawsze dostępna dla załogi.

Na rejsie poza dużą dawką praktycznych umiejętności, uzyskasz staż morski potrzebny do szkolenia na kolejne stopnie żeglarskie. Staż zostanie potwierdzony opinią z rejsu, wystawioną przez kapitana.

Zapraszam!

Co wyróżnia mój rejs?

Komfort

Maksymalnie 7 osób załogi w 4 kabinach - nikt nie śpi w mesie

Bezpieczeństwo

Spij spokojnie, płyniesz z kapitanem, który zna świetnie ten akwen

Zwiedzanie

Organizuje wycieczki do najciekawszych miejsc na wyspach

Atmosfera

Wkładam serce i zaangażowanie w każdy prowadzony rejs

Ryby

Udostępniam sprzęt do łowienia ryb w czasie żeglugi

Zadowolenie

Zadowolenie mojej załogi est priorytetem

Teneryfa - La Palma - La Gomera - El Hierro - Teneryfa (7 dni)
Mapa rejsu

Wolnych miejsc: 0 / Wstępna rezerwacja: 0 / Zarezerwowanych miejsc: 7

Termin: 15.10.2022 – 22.10.2022 (7 dni)

Rozpoczęcie rejsu: Marina San Miguel (Teneryfa) 

Zakończenie rejsu: Marina San Miguel (Teneryfa)

Planowana trasa:  San Sebastian de La Gomera –  Los Gigantes (Teneryfa) – Marina La Palma  – El Hierro (trasa orientacyjna)

Dystans: 200 – 250 mil morskich (staż na wodach pływowych)

Cena rejsu: 2290 PLN / 2690 PLN !

50% płatne w momencie rezerwacji, a pozostała kwota 60 dni przed rejsem.

Rejs odbędzie się nie zależnie od ilości zgłoszonych uczestników.

Rejsy morskie cechują się dużą dozą niepewności ze względu na warunki atmosferyczne, dlatego plan rejsu jest orientacyjny i może ulec zmianie. Ostateczną decyzję w sprawie planu rejsu podejmuje kapitan biorąc pod uwagę głos załogi oraz warunki pogodowe. Zawsze dokładam największych starań, aby zrealizować rejs w całości i według planu

 

Cena rejsu obejmuje:

 • pobyt na komfortowym jachcie (Beneteau First 47.7) w kabinie 2-osobowej (dostępne koje podwójne i piętrowe pojedyncze)
 • Wszyscy uczestnicy oraz kapitan śpią w kabinach, mesa pozostaje zawsze wolna –  dla Twojej wygody!
 • Opinię żeglarską z rejsu stażowo-szkoleniowego
 • Szkolenie żeglarskie  (dla chętnych)
 • opiekę kapitana (skippera) na wodzie 
 • pełne wyposażenie hotelowe i środki bezpieczeństwa
 • pełne ubezpieczenie jachtu 
 • świeża pachnąca pościel i poduszki 
 • Koszty sprzątania jachtu po rejsie

Koszty dodatkowe:

to składka na kasę jachtową 120-140 EUR (płatna w dniu rozpoczęcia rejsu) za tydzień rejsu, z której pokrywamy:

 • zakup produktów na smaczne wyżywienie, które będziemy samodzielnie przygotowywać na jachcie (istnieje możliwość zamówienia zakupów bezpośrednio z dostawą na jacht, bez konieczności tracenia czasu w supermarkecie)
 • zakup napojów bezalkoholowych
 • opłaty za postój w marinach
 • opłaty za zużyte paliwo w czasie rejsu

Cena rejsu nie obejmuje:

 • kosztów rozrywek na lądzie (zwiedzania, restauracji itp.)
 • Ubezpieczenia KL – mogę doradzić firmę ubezpieczeniową
 • kosztów przelotu do portu zaokrętowania i z portu wyokrętowania (doradzę i pomogę w znalezieniu odpowiednich lotów oraz przy transferze z lotniska na jacht )
 • Wielość połączeń różnych przewoźników, nie pozwala na przygotowanie jednej, najlepszej oferty lotów. Każdorazowo na Twoje zapytanie, po podaniu miasta, w którym mieszkasz, przygotuję dla Ciebie najbardziej optymalne połączenia lotnicze. Loty należy rezerwować na lotnisko Teneryfa Sur (TFS). Marina zaokrętowania i wyokrętowania znajduje się w biskim sąsiedztwie lotniska.

Rejsy morskie cechują się dużą dozą niepewności ze względu na warunki atmosferyczne, dlatego plan rejsu jest orientacyjny i może ulec zmianie. Ostateczną decyzję w sprawie planu rejsu podejmuje kapitan biorąc pod uwagę głos załogi oraz warunki pogodowe. Zawsze dokładam największych starań, aby zrealizować rejs w całości i według planu.

JACHT

s/y LEONTINA

Beneteau First 47.7

Jacht Beneteau First 47.7 to bezpieczna oceaniczna jednostka z zacięciem do szybkiej i wygodnej żeglugi.  LEONTINA ma 14.5 metra długości, a w 4 kabinach pomieści wygodnie 7 członków załogi oraz kapitana. Jacht jest świetnie utrzymany i posiada najnowsze wyposażenie bezpieczeństwa. Wygodę załogi zapewnia wodne ogrzewanie we wszystkich kabinach, dwie przestronne toalety, duża mesa z kambuzem, generator, odsalarka, duże plotery GPS na zewnątrz i w nawigacyjnej, AIS nadawczo-odbiorczy i wiele innych.

Zapraszam na pokład mojego jachtu!

Kapitan

Jacek Ryszewski

 • Wiek: 53 lata
 • Staż morski: >20.000 Mm

Miłość do morza przychodzi niespodziewanie. Albo je kochasz albo jest ci obojętne. Wpadłem w szum wiatru i fal i daję się im nieść już od kilkunastu lat. Jakże odmienny jest to świat od biurowych ścian i sztywnych ram korporacji, w których spędziłem ponad dwadzieścia lat. 

Morza i oceany to autostrady łączące kontynenty, wyspy i ludzi. Wiodą nas tam, gdzie oczy poniosą. Dzięki nim możemy poznawać świat ale i samych siebie, możemy odkrywać miejsca, do których pewnie nie dotarlibyśmy od strony lądu, spotykać się i żyć z ludźmi, których inaczej byśmy nie poznali. 

Chciałbym abyście odkryli w sobie żeglarską pasję, dali się ponieść muzyce wiatru i kołysaniu fal, dostrzegli piękno świata widzianego z wody jak i urok samego morza. To zależy już tylko od nas samych, od pasji, wytrwałości, w końcu zwyczajnej chęci. 

A ja Wam w tym pomogę wkładając serce i zaangażowanie w każdy prowadzony rejs.

Wobec morza trudno pozostać obojętnym. A ja bym chciał, abyście przeżyli prawdziwą przygodę z wiatrem, odkryli w sobie coś nowego, lepiej poznali siebie, kto wie może nawet odnaleźli pasję i zamiłowanie do żeglarstwa. Podczas rejsów to Wy będziecie prowadzić statek, to Wy będziecie trymować żagle i trzymać kurs, a ja opowiem o żeglarstwie wszystko o co tylko zapytacie, o co nie zapytacie – też!

A wszystko w dobrej atmosferze, spokoju i poczuciu bezpieczeństwa. Nie ma też mowy abyśmy gdzieś mitrężyli czas. Przecież fale i przygody z wiatrem czekają!

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
aby na bieżąco otrzymywać najnowsze informacje odnośnie rejsów, czarterów i szkoleń żeglarskich