Przeskocz do treści
KARAIBSKIE PRZYGODY 2023!

Piękne piaszczyste plaże, nurkowanie oraz ryby na wyciągnięcie ręki. Tak wygląda nasza codzienność na Karaibskich wyspach. Odwiedziliśmy Grenadę, St. Vincent i Grenadyny, St. Lucie oraz Martynikę. Tubylcy na każdym kroku witają nas słowami „Welcome in paradise!” 

AZORY - Zielona Kraina
wiosna 2022

Mityczna kraina szczęścia na wyciągnięcie ręki! Czy to właśnie tu była Atlantyda? Dużo oceanicznego żeglarstwa oraz piękne sielankowe i zielone krajobrazy.

 

Zima na Wyspach Kanaryjskich
2021/2022

Fascynujące Wyspy wiecznej wiosny. Jest to jeden z moich najbardziej ulubionych akwenów żeglarskich. To połączenie słońca, wiatru, piękna przyrody i potęgi oceanu, które powoduje, że wciąż chce się tam wracać

Zapraszam na kolejne przygody!

Normandia i Bretania
Kanał La Manche
lato 2021

Normadia i Bretania zachwyca swoim pięknem oraz potęgą pływów, których skok dochodzi do 12 metrów. Do tego pyszne owoce morza oraz jedne z najpiękniejszych zabytków w Europie. To wszystko sprawia, że rejsy na Kanale Angielskim, zawsze są wyjątkową przygodą.

Szwedzkie przygody!
Ze Szczecina do Nynashamn
maj 2021

Rejsy Szczecin – Nyanshamn – Szczecin udały się wyśmienicie! Było dużo słońca, wiatru i piękne wschody i zachody słońca. Tylko skrawek tego co zobaczyliśmy możecie podziwiać na załączonych zdjęciach. Przepłynęliśmy prawie 1500 mil morskich w ciągu 3 tygodni. Leontina i jej załogi spisały się na medal!

Zapraszam na kolejne przygody!

Bałtyckie otwarcie sezonu
na s/y LEONTINA
kwiecień 2021

Pierwszy rejs na s/y LEONTINA już za nami! Dzielna załoga, przepłynęła 570 mil morskich w ciągu 8 dniowego rejsu. Było słonecznie, szybko i z duża ilością wrażeń.

Zapraszam na kolejne przygody!

Morze Północne
Kanał Angielski
Lipiec 2020
Lemmer/Amsterdam/Le havre/ Solent/Dover/Scheveningen

Przygody pływowe już za nami! Trzy załogi, w sumie 17 osób , po żeglowało po wodach pływowych Kanału Angielskiego i Morza Północnego. Pomimo „wirusowych” trudności, konieczności zmian trasy, rejsy zaliczam do bardzo udanych. Poza pływami, mogliśmy zobaczyć piękno kultury żeglarskiej w Holandii. Ogromne mariny z wieloma jachtami, które nie sposób spotkać np. na Chorwackich wodach. Polecam każdemu, choć raz wpłynąć na wewnętrzne Holenderskie wody i poczuć ten żeglarski klimat. Mam nadzieje już za rok, wrócić w ten rejon. Naprawdę warto. Zapraszam!

Odtwórz wideo
Wyspy Kanaryjskie
Styczeń 2020

Piękno Wysp Kanaryjskich w kilku minutowym filmie?
To możliwe, dzięki mojemu załogantowi Łukaszowi, który ma pasję do filmowania i dokumentowania swoich podróży. Oglądając tę fotorelację, możecie poczuć jak wyglądał nasz styczniowy rejs.
Usiądźcie wygodnie, kliknijcie „play” i udajcie się w podróż po Wyspach Kanaryjskich (Gran Canarie, El Hierro, La Gomer i La Palma). Każdy może przeżyć taką przygodę! Jak zawsze, wystarczy tylko wyjść z domu.

Wyspy Kanaryjskie i Madera
Styczeń 2020
La Palma / La Gomera / El Hierro / Madera

Relacja zdjęciowa ze styczniowej wyprawy na archipelag Wysp Kanaryjskich i Maderę. Można powiedzieć, że wszystko się udało na 100%. Świetne załogi, dobra pogoda i brak awarii na jachcie. Do tego piękno wysp, które odwiedziliśmy. Czego można chcieć więcej? Na pewno wrócimy tam na kolejne rejsy, bo to idealne miejsce, żeby zażywać ciepła w czasie gdy w Polsce zima. Pozdrawiam!

Oceaniczna przygoda
Gibraltar / La Gomera / Teneryfa
październik 2019

Piękno południowej Hiszpanii, oceanu Atlantyckiego i Wysp Kanaryjskich – to wszystko można było zobaczyć i doświadczyć na 3 tygodniowym rejsie. Oceaniczna, sześciodniowa przeprawa non-stop, pozwoliła uwolnić się od codzienności i skupić na tym co tu i teraz. Żyliśmy wyłącznie w rytmie wacht, posiłków i wschodów i zachodów słońca. Na „deser”, udaliśmy się w podróż autem po wyspie La Gomera. Oczarowały nas kręte drogi, przepastne wąwozy oraz zieleń paku narodowego Garajonay.  Za rok znów spotkamy się na tej trasie. Zapraszam!

Perełki Bałtyku
Utklippan / Hanö / Christiansø
sierpień /wrzesień 2019

Bałtyk oczarowuje miejscami, w których masz wrażenie, że czas się zatrzymał. Szwedzkie wybrzeże oraz Bornholm pozostają daleko od zgiełku polskich miast, Bałtyckiego wybrzeża. Polecam je, jeżeli marzysz o ciszy, kontemplacji i przebywaniu w bliskości natury.

Ach Mallorca... lipiec 2019
Majorka / Minorka

Piękne widoki, krystaliczna woda, temperatury nie spadające nawet w nocy poniżej 22 stopni, to wszystko można znaleźć latem na Balearach.  Niestety towarzyszy temu permanentny brak wiatru co zmusza do częstego podróżowania na silniku. Ale ciepła woda i pyszne owoce morza wynagradzają to w 100%.  Jeżeli masz ochotę przeżyć to sam napisz do mnie, a ja zorganizuje letnią przygodę na Balearach specjalnie dla Ciebie.

Bałtyckie zmagania kwiecień 2019
Karlskrona/Kalmar
/Christianso

Na tych rejsach zmagałem się ze wschodnim i południowym Bałtykiem. Kwiecień rządzi się swoimi prawami, dlatego śnieg i temperatury około zera, nie były nam obce. Nagrodą były puste, malownicze porty oraz piękne widoki. Jeżeli chcesz podziwiać to wszystko na żywo, to zapisz się na rejs ze mną!

Rejs na Wyspach Kanaryjskich
styczeń 2018

Na tym rejsie zwiedzaliśmy Wyspy Kanaryjskie, nazywane wyspami wiecznej wiosny. Zimą stanowią one przyczółek europejskiej kultury, o temperaturze 20-25 st. C. Gran Canaria i Teneryfa odkrywały przed nami swoje najpiękniejsze miejsca, a wzburzony ocean przenosił nas od portu, do portu

Rejs Darłowo - Bornholm - Christianso / lipiec 2017

Na Bornholm, wyspę morza bałtyckiego, dotarliśmy jachtem. Wzburzone, po sztormowe morze, przetestowało nas podczas kilkunastogodzinnej żeglugi z Darłowa. Przez kolejne trzy dni, rowerami, zwiedzaliśmy wszystkie zakątki tej duńskiej wyspy. Odwiedziliśmy też malutką wyspę Christianso, gdzie podziwialiśmy piękne zachody słońca.

Rejs rowerowy
Gdańsk-Gotlandia-Gdańsk
Maj 2017

Po prawe 48 godzinnym rejsie na północ, ku zachodzącemu wciąż słońcu, Gotlandia przywitała nas piękną pogodą. Kolejne dni, to rowerowe eskapady ze stolicy Visby do pięknych jej zakątków. Rowery pilnie strzegliśmy na pokładzie naszego jachtu. Powrót do polski, przy sprzyjających wiatrach W i NW, był kwintesencją żeglarstwa – szybko, komfortowo i wygodnie. Na podsumowanie rejsu zatrzymaliśmy się na Helu, aby pośpiewać szanty grane na żywo, w lokalnej tawernie.

Rejs Gran Canaria - Madera - Gibraltar - Mallorca
Kwiecień 2013

Ten rejs to niezapomniana 3 tygodniowa przygoda. Rozpoczęliśmy na Wyspach Kanaryjskich (Gran Canaria). Po 2 dniowym zwiedzaniu wyspy, ruszyliśmy na północ, w stronę Madery, aby za cumować w przytulnej marinie Funchal.  Wyspa nas zauroczyła. Piękne skaliste półwyspy, groty oraz wszechobecne kwiaty. To wyspa o wielu obliczach. Przyroda zmienia się tu diametralnie, w zależności od wysokości nad poziomem morza. Z Madery udaliśmy się w siedmiodniową podróż do Gibraltaru, z krótkim przystankiem w Maroku. Po wyczerpującej, ale obfitującej w odwiedziny delfinów podróży, odpoczywaliśmy i zwiedzaliśmy tę Brytyjską enklawę. 3 tydzień to była przeprawa na Majorkę. Po drodze zacumowaliśmy w portach Malagi oraz Cartageny. Cały rejs to  ponad 1400 mil morskich. Jeżeli chcesz popłynąć w 2019 roku na podobną przygodę to znajdziesz jej opis tutaj.!

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
aby na bieżąco otrzymywać najnowsze informacje odnośnie rejsów, czarterów i szkoleń żeglarskich