Przeskocz do treści
OCEANICZNA PRZYGODA
WYSPY KANARYJSKIE - MADERA - WYSPY KANARYJSKIE
02.12.2023 - 16.12.2023
14dni / 800 mil morskich

Chcesz poczuć na ustach sól oceanu?

Zapraszam na wyjątkową, oceaniczną przygodę. Po żeglujemy z Teneryfy, przez Fuertaventurę, na wiecznie zieloną wyspę Maderę. Będziemy zmagać się z falami i ścierać sól z twarzy. Osiągnięcie celu wynagrodzi nasz trud i zmagania.  Madera zauroczy nas widokami, pięknym wybrzeżem i różnorodnością przyrody. Ten rejs to ponad 100 godzin spędzonych na morzu, 800 mil morskich na oceanicznej fali, piękne wschody i zachody słońca oraz delfiny. To także doskonałe szkolenie żeglarskie oraz rejs stażowy do zdobycia stopni żeglarskich. Zapraszam!

Co wyróżnia mój rejs?

Komfort

Maksymalnie 7 osób załogi w 4 kabinach - nikt nie śpi w mesie

Bezpieczeństwo

Spij spokojnie, płyniesz z kapitanem, który zna świetnie ten akwen

Zwiedzanie

Organizuje wycieczki do najciekawszych miejsc na wyspach

Atmosfera

Wieczorami gram znane pieśni i szanty na mellodyce

Ryby

Udostępniam sprzęt do łowienia ryb w czasie żeglugi

Zadowolenie

Zadowolenie mojej załogi est priorytetem

Wolnych miejsc: 7 / Wstępna rezerwacja: /  Zarezerwowanych miejsc: 0

Termin: 02.12.2023 – 16.12.2023 (14 dni)

 Rozpoczęcie rejsu: Marina San Miguel (Teneryfa)

Zakończenie rejsu: Marina San Miguel (Teneryfa)

Planowana trasa:  Marina Rubicon (Lanzarote) – Funchal (Madera) –  Marina La Palma – Marina La Gomera

Dystans: 800 mil morskich – Ponad 100 godzin na wodach pływowych!

Cena rejsu: 4290 PLN / 4590 PLN !

50% płatne w momencie rezerwacji, a pozostała kwota 60 dni przed rejsem.

Rejs odbędzie się nie zależnie od ilości zgłoszonych uczestników


Udostępnij

Cena rejsu obejmuje:

 • pobyt na komfortowym jachcie (Beneteau First 47.7) w kabinie 2-osobowej (dostępne koje podwójne i piętrowe pojedyncze)
 • Wszyscy uczestnicy oraz kapitan śpią w kabinach, mesa pozostaje zawsze wolna –  dla Twojej wygody!
 • Opinię żeglarską z rejsu stażowo-szkoleniowego
 • Szkolenie żeglarskie  (dla chętnych)
 • opiekę kapitana (skippera) na wodzie 
 • pełne wyposażenie hotelowe i środki bezpieczeństwa
 • pełne ubezpieczenie jachtu 
 • świeża pachnąca pościel i poduszki 
 • Koszty sprzątania jachtu po rejsie

Koszty dodatkowe:

to składka na kasę jachtową 220-260 EUR (płatna w dniu rozpoczęcia rejsu) za cały rejs, z której pokrywamy:

 • zakup produktów na smaczne wyżywienie, które będziemy samodzielnie przygotowywać na jachcie (istnieje możliwość zamówienia zakupów bezpośrednio z dostawą na jacht, bez konieczności tracenia czasu w supermarkecie)
 • zakup napojów bezalkoholowych
 • opłaty za postój w marinach
 • opłaty za zużyte paliwo w czasie rejsu
 • gaz zużyty w czasie rejsu

Cena rejsu nie obejmuje:

 • kosztów rozrywek na lądzie (zwiedzania, restauracji itp.)
 • Ubezpieczenia KL – mogę doradzić firmę ubezpieczeniową
 • kosztów przelotu do portu zaokrętowania i z portu wyokrętowania (doradzę i pomogę w znalezieniu odpowiednich lotów oraz przy transferze z lotniska na jacht )
 • Najlepszy dojazd linią WizzAir z lotniska Chopina (WAW) lub Berlin Branderburg (BER) na lotnisko Teneryfa Południowa (TFS) – loty w każą sobotę.
 • Z lotniska, idealny dojazd do mariny, autobusem (linia 415 – z lotniska na przystanek Golf Plaza) lub taksówką (15-20EUR)

Rejsy morskie cechują się dużą dozą niepewności ze względu na warunki atmosferyczne, dlatego plan rejsu jest orientacyjny i może ulec zmianie. Ostateczną decyzję w sprawie planu rejsu podejmuje kapitan biorąc pod uwagę głos załogi oraz warunki pogodowe. Zawsze dokładam największych starań, aby zrealizować rejs w całości i według planu.

JACHT

s/y LEONTINA

Beneteau First 47.7

Jacht Beneteau First 47.7 to bezpieczna oceaniczna jednostka z zacięciem do szybkiej i wygodnej żeglugi.  LEONTINA ma 14.5 metra długości, a w 4 kabinach pomieści wygodnie 7 członków załogi oraz kapitana. Jacht jest świetnie utrzymany i posiada najnowsze wyposażenie bezpieczeństwa. Wygodę załogi zapewnia wodne ogrzewanie we wszystkich kabinach, dwie przestronne toalety, duża mesa z kambuzem, generator, odsalarka, duże plotery GPS na zewnątrz i w nawigacyjnej, AIS nadawczo-odbiorczy i wiele innych.

Zapraszam na pokład mojego jachtu!

Kapitan

Piotr Zieliński

 • Wiek: 35 lata
 • Staż morski: >35.000 Mm
 • Uprawnienia: SRC RYA, STCW, KJ 

Żeglarstwo to nie tylko moja pasja ale też sposób na życie – moja praca zawodowa. W ciągu roku spędzam na morzu około 10 miesięcy. Prowadzę rejsy morskie jako kapitan jachtów żaglowych, na akwenach Morza Bałtyckiego, Północnego, Norweskiego, Śródziemnego oraz Oceanu Atlantyckiego. Późną jesienią, zimą oraz wczesną wiosną żegluję głównie po Oceanie Atlantyckim w rejonie Wysp Kanaryjskich, wybrzeża Hiszpanii, Portugalii oraz Francji. Zajmuję się również przeprowadzaniem jachtów na trasach oceanicznych. Latem żegluje po akwenie mi najbliższym: Morzu Bałtyckim. Szkiery, urokliwe wysepki i wymagające morze.

Gdyby ktoś zapytał mnie czym dla mnie jest żeglarstwo, bez zastanowienia odpowiedział bym: to białe żagle na tle błękitnego nieba, warkot silnika diesla, cisza oceanu i gwar portowych tawern, wspólne posiłki, wspaniali ludzie, nowe miejsca. To stanie w portach gdy sztorm i wyczekiwanie na jego kres, to szalona żegluga w przechyle gdy walczy się o każdy kawałek morza zyskując wysokość, to lustrzana tafla wody gdy wiatru brak. To samo przebywanie na jachcie wśród żeglarskiej braci. Żeglarstwo to zapierająca dech gra świateł i zachwyt.

Prowadzone przeze mnie rejsy morskie charakteryzują się dobrym jedzeniem, dużą dawką wiedzy i praktycznych, żeglarskich umiejętności, oraz miłą i przyjacielską atmosferą.

 Na pierwszym miejscu zawsze stawiam bezpieczeństwo załogi i jednostki oraz dobrą praktykę morską. Lubię odkrywać nowe miejsca, ale zawsze staram się pokazać moim załogom te najpiękniejsze, najbardziej atrakcyjne.

Zapraszam!