Przeskocz do treści

REJS MORSKI - OCEANICZNA PRZYGODA!
LIZBONA - MADERA - WYSPY KANARYJSKIE
28.10.2023 - 11.11.2023 (14 dni)

Zapraszam na kolejną odsłonę oceanicznych przygód, rejs jachtem żaglowym z Lizbony na ciepłe Wyspy Kanaryjskie. Jest to przygoda, który łączy dużo oceanicznej żeglugi, z możliwością odwiedzenia bardzo ciekawych miejsc – Madera, La Palma, La Gomera, Teneryfa. W trakcie rejsu przepłyniemy 850-950 mil morskich i spędzimy non stop 4-5 dni na Oceanie Atlantyckim.

Wszystko to na wyjątkowym, solidnym i szybkim 14.5 metrowym jachcie Beneteau First 47.7, przygotowanym do oceanicznego pływania. Ten jacht naprawdę daje wielką radość żeglugi.
Na jachcie pełen komfort – ogrzewanie, generator, duże plotery gps oraz pełne wyposażenie bezpieczeństwa, kambuza oraz czysta pościel. Aby zapewnić najwyższy komfort załoga oraz skipper śpią wyłącznie w kabinach tak aby mesa była zawsze dostępna dla załogi. 

Na rejsie uzyskasz staż morski potrzebny do szkolenia na kolejne stopnie żeglarskie. Staż zostanie potwierdzony opinią z rejsu, wystawioną przez kapitana.

Zapraszam!

Co wyróżnia mój rejs?

Komfort

Maksymalnie 7 osób załogi w 4 kabinach - nikt nie śpi w mesie

Bezpieczeństwo

Spij spokojnie, płyniesz z kapitanem, który świetnie zna ten akwen

Zwiedzanie

Lizbona, Madera, La Palma, La Gomera

Atmosfera

Wkładam serce i zaangażowanie w każdy prowadzony rejs

Ryby

Udostępniam sprzęt do łowienia ryb w czasie żeglugi

Zadowolenie

Zadowolenie mojej załogi est priorytetem

OCEANICZNA PRZYGODA!

Wolne miejsca: 0 / Wstępna rezerwacja: 1 / Zajęte miejsca: 6

Termin: 28.10.2023 – 11.11.2023 (14 dni)

Trasa: Lizbona – Madera (Funchal) – La Palma – La Gomera-  Teneryfa (San Miguel)

Dystans: około 900 NM (około 150-180 godzin na morzu)

Cena rejsu: 4290PLN / 4590 PLN !

Rejs zaliczany do stażu na wodach pływowych i j.s.m

Warunki płatności:

50% płatne w momencie rezerwacji, a pozostała kwota 60 dni przed rejsem.

Udostępnij

Cena rejsu obejmuje:

 • pobyt na komfortowym jachcie (Beneteau First 47.7) w kabinie 2-osobowej (dostępne koje podwójne i piętrowe pojedyncze)
 • Wszyscy uczestnicy oraz kapitan śpią w kabinach, mesa pozostaje zawsze wolna –  dla Twojej wygody!
 • Opinię żeglarską z rejsu stażowo-szkoleniowego
 • Szkolenie żeglarskie  (dla chętnych)
 • opiekę kapitana (skippera) na wodzie 
 • pełne wyposażenie hotelowe i środki bezpieczeństwa
 • pełne ubezpieczenie jachtu 
 • świeża pachnąca pościel i poduszki 
 • Koszty sprzątania jachtu po rejsie

Koszty dodatkowe:

to składka na kasę jachtową 140-160 EUR (płatna w dniu rozpoczęcia rejsu) za każdy tydzień rejsu, z której pokrywamy:

 • zakup produktów na smaczne wyżywienie, które będziemy samodzielnie przygotowywać na jachcie
 • zakup napojów bezalkoholowych
 • opłaty za postój w marinach
 • opłaty za zużyte paliwo w czasie rejsu

Cena rejsu nie obejmuje:

 • kosztów rozrywek na lądzie (zwiedzania, restauracji itp.)
 • Ubezpieczenia KL – mogę doradzić firmę ubezpieczeniową
 • kosztów przelotu do portu zaokrętowania i z portu wyokrętowania (doradzę i pomogę w znalezieniu odpowiednich lotów oraz przy transferze z lotniska na jacht – orientacyjny koszt połączeń to około 800-1500 PLN w obie strony). 
 • Wielość połączeń różnych przewoźników, nie pozwala na przygotowanie jednej, najlepszej oferty lotów. Każdorazowo na Twoje zapytanie, po podaniu miasta, w którym mieszkasz, przygotuję dla Ciebie najbardziej optymalne połączenia lotnicze

Rejsy morskie cechują się dużą dozą niepewności ze względu na warunki atmosferyczne, dlatego plan rejsu jest orientacyjny i może ulec zmianie. Ostateczną decyzję w sprawie planu rejsu podejmuje kapitan biorąc pod uwagę głos załogi oraz warunki pogodowe. Zawsze dokładam największych starań, aby zrealizować rejs w całości i według planu.

JACHT

s/y LEONTINA

Beneteau First 47.7

Jacht Beneteau First 47.7 to bezpieczna oceaniczna jednostka z zacięciem do szybkiej i wygodnej żeglugi.  LEONTINA ma 14.5 metra długości, a w 4 kabinach pomieści wygodnie 7 członków załogi oraz kapitana. Jacht jest świetnie utrzymany i posiada najnowsze wyposażenie bezpieczeństwa. Wygodę załogi zapewnia wodne ogrzewanie we wszystkich kabinach, dwie przestronne toalety, duża mesa z kambuzem, generator, odsalarka, duże plotery GPS na zewnątrz i w nawigacyjnej, AIS nadawczo-odbiorczy i wiele innych.

Zapraszam na pokład mojego jachtu!

Kapitan

Piotr Zieliński

 • Wiek: 35 lata
 • Staż morski: >35.000 Mm
 • Uprawnienia: SRC RYA, STCW, KJ 

Żeglarstwo to nie tylko moja pasja ale też sposób na życie – moja praca zawodowa. W ciągu roku spędzam na morzu około 10 miesięcy. Prowadzę rejsy morskie jako kapitan jachtów żaglowych, na akwenach Morza Bałtyckiego, Północnego, Norweskiego, Śródziemnego oraz Oceanu Atlantyckiego. Późną jesienią, zimą oraz wczesną wiosną żegluję głównie po Oceanie Atlantyckim w rejonie Wysp Kanaryjskich, wybrzeża Hiszpanii, Portugalii oraz Francji. Zajmuję się również przeprowadzaniem jachtów na trasach oceanicznych. Latem żegluje po akwenie mi najbliższym: Morzu Bałtyckim. Szkiery, urokliwe wysepki i wymagające morze.

Gdyby ktoś zapytał mnie czym dla mnie jest żeglarstwo, bez zastanowienia odpowiedział bym: to białe żagle na tle błękitnego nieba, warkot silnika diesla, cisza oceanu i gwar portowych tawern, wspólne posiłki, wspaniali ludzie, nowe miejsca. To stanie w portach gdy sztorm i wyczekiwanie na jego kres, to szalona żegluga w przechyle gdy walczy się o każdy kawałek morza zyskując wysokość, to lustrzana tafla wody gdy wiatru brak. To samo przebywanie na jachcie wśród żeglarskiej braci. Żeglarstwo to zapierająca dech gra świateł i zachwyt.

Prowadzone przeze mnie rejsy morskie charakteryzują się dobrym jedzeniem, dużą dawką wiedzy i praktycznych, żeglarskich umiejętności, oraz miłą i przyjacielską atmosferą.

 Na pierwszym miejscu zawsze stawiam bezpieczeństwo załogi i jednostki oraz dobrą praktykę morską. Lubię odkrywać nowe miejsca, ale zawsze staram się pokazać moim załogom te najpiękniejsze, najbardziej atrakcyjne.

Zapraszam!

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
aby na bieżąco otrzymywać najnowsze informacje odnośnie rejsów, czarterów i szkoleń żeglarskich